سلامتی

از کجا بدانیم دچار کمر درد هستیم یا درد کلیه؟ | بیماری

وقتی در قسمت زیر ناف و تو یه طرف دچار درد میشیم از کجا بدونیم کمر درده یا کلیه درد میکنه, چون تقریبا احساس درد در هر دو مکان هست.

در این بخش براتون مطالبی رو میگیم که چگونگی تشخیص این دو رو براتون آسون میسازد همانطوریکه می دونین وقتی دچار درد کلیه میشیم به کمر هم میزنه یا وقتی دچار کمر درد میشیم دردش به پهلوها هم میزنه. اینجا تکنیکی رو براتون آموزش می دیم که بدون هیچ سختی ای می تونین تشخیص بدین

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یه طرفه خصوصا اگه همراه با تب و مشکلات ادراری باشه، می تونه نشون دهنده درد واقعی کلیه ها باشه.

اگه پشت یا پهلوی فردی آسیب ببینه مثل برخورد ضربه، افراد تصور می کنن که کلیه هاشون درد می کنه اما بیشتر وقتا اینطور نیس و کلیه ها مشکلی ندارن.

کلیه ها در قسمت پشت بدن و بالای کمر (درست پایین دنده ها) واقع شدن، بیشتر افراد تمایل دارن که بدونن درد کمر مربوط به ایجاد مشکلی در کلیه ها هستش یا خیر، راه قطعی واسه این کار وجود نداره، اما با شناخت بعضی علائم و انجام بعضی آزمایشا که به وسیله دکتر پیشنهاد می شه، میشه مشکلات احتمالی کلیه ها رو بررسی کرد.

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یه طرفه خصوصا اگه همراه با تب و مشکلات ادراری باشه، می تونه نشون دهنده درد واقعی کلیه ها باشه.

درد می تونه در اثر عفونت کلیه ها (پیلونفریت) ایجاد شه. وجود سنگ در کلیه هم باعث بروز درد کلیه می شه. حرکت سنگ در کلیه هم باعث ایجاد درد می شه، وقتی سنگ کلیه شروع به حرکت می کنه و از قسمت میزنای (حالب) عبور می کنه و به سمت مثانه میره، دردهای شدید و متناوبی رو بوجود میاره که قولنج کلیوی یا قولنج میزنای نامیده می شه.

این درد معمولاً از ناحیه کلیه یا زیر اون شروع می شه و تا مثانه ادامه پیدا میکنه. درد قولنج کلیوی به صورت اسپاسمیه، یعنی تیر میکشه و موجای یهویی داره. این درد در دو نوع ناچیز و زیاد بروز می کنه. نوع زیاد اونو دردناک ترین حس تجربه شده به وسیله آدم توصیف کردن.

عفونتای ادراری از دلیلای شایعیه که موجب ایجاد دردهای کلیوی می شه، بعضی مشکلات باعث انسداد کم کم جریان ادرار می شه (انسداد یهویی جریان ادرار در سنگ کلیه دیده می شه) در این حالت هم کلیه ها کش میان و درد شدیدی بروز می کنه.

جمع آوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: تو با تو

منبع : parsi1.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *