سلامتی

از کجا بدانیم دچار خشکی چشم شده ایم؟ | بیماری

خشکی چشم چه علامتهایی داره ؟ ازکجا خودمون تشخیص بدیم که گرفتار به خشکی چشم شده ایم؟به چه دلیل کامپیوتر چشم رو خشک میکنه؟ متخصص چشم دراین باره بیشتر توضیح میده

خشکی چشم  بیشتر در افراد پیر دیده میشه،  اما باتوجه به فناوری و تکنولوژیای جدید  جوانان هم  به دلیل زیاد نگاه کردن به نمایشگر تو یه وقتی طولانی با این مشکل مواجه شدن.

 

دکتر فیروزه رحیمی با بیان اینکه تعدادی از مراجعه کنندگان به درمانگاها مریضایی هستن که با آسیب خشکی چشم مواجه شدن. این آسیب بعضی وقتا ناچیز و بعضی وقتا اون قدر شدیده که ایجاد کننده بروز مشکلات چشمی دیگری می شه.

 

 

این فوق تخصص قرنیه راهکارهای درمان و پیشگیری از پیشرفت این آسیب چشمی رو به این توضیح شمرد که خشکی چشم در مراحل ناچیز به وسیله قطره های اشک مصنوعی، به کار گیری پمادهای نرم کننده سطح چشم، به کار گیری عینکای آفتابی، قرار نگرفتن در مقابل باد، دود سیگار و محیطایی با آب و هوای خشک معمولا قابل درمانه.

 

ایشون اضافه کرد: به کار گیری کمپرس آب گرم در موارد شدیدتر مریضی کمک کننده س. بعضی وقتا در موارد شدید ممکنه مجبور شیم مجاری اشک رو ببندیم تا اشک پایداری بیشتری در چشم داشته باشه.

 

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با اشاره به حضورش در بیست و سومین کنگره بین المللی انجمن چشم پزشکان ایران گفت: در روز ششم آبان ماه، پانلی دور و بر بیماریای عفونی و آلرژیک چشم برگزار می شه که کیسای پیچیده و باحال در مورد بیماریهای عفونی و آلرژیک چشم هم در این پانل معرفی می شن.

 

این چشم دکتر و فوق تخصص بیماریای قرنیه و سگمان قدامی با بیان اینکه هم اینکه در سمپوزیومی که واسه روز پیش کنگره (پنجم ماه) ترتیب داده شده به تازه های درمان بیماریهای سطح قرنیه از جمله خشکی چشم می پردازیم، گفت: کارگاهی هم با موضوع شکلای جور واجور تصویر برداریای کاربردی در چشم پزشکی داریم. در این کارگاه درباره یکی از شکلای جور واجور تصویربرداری از سطح قرنیه که معمولا در عملای جراحی روی قرنیه مثل لیزیک، لازک و … کاربرد داره به صورت جداگونه مباحث علمی به درد بخور بودن ارائه می شه.

 

براساس این گزارش بیست و سومین کنگره بین المللی انجمن چشم پزشکی ایران از ششم تا نهم آبان ماه در محل مرکز همایشای زکریای رازی تهران برپا می شه.

منبع-خبر فارسی

منبع : hidoctor.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *