سلامتی

از چیپس تا پاستیل: بلای جان دندان ها | تغذیه سالم

واسه داشتن دندونای سالم فقط مسواک زدن کافی نیس. شما باید از مصرف بعضی از مواد غذایی ناجور دوری کنین و حتما نخ دندون بکشین. با ما باشین تا با ۵ ماده غذایی مضر بیشتر آشنا شید.

تا حالا به این فکر کردین اگه خدای نکرده دندون نداشته باشین صورتتون چه شکلی می شه؟ حتما آدمایی رو با دندونای مشکی، کثیف، کج و کوله و زرد هم دیدین. درسته که دندانا در چاله دهن مخفی شدن اما تاثیر مستقیمی در زیبایی صورت دارن. مطمئنا یه لبخند قشنگتر بدون داشتن دندونای تمیز و مرتب ممکن نیس. اگه نمی خواین این اتفاقات واسه شمام بیفته و نمی تونین صورتتون رو بدون دندون و مانند هلوی چروکیده تصور کنین بهتره به عادتای غذایی تون توجه بیشتری داشته باشین. درسته که مسواک زدن بهترین و آسونترین و البته کم هزینه ترین روش واسه حفظ سلامت دندون هاست اما باید بدونین واسه داشتن دندونای سالم فقط مسواک زدن کافی نیس. شما باید از مصرف بعضی از مواد غذایی ناجور دوری کنین و حتما نخ دندون بکشین. با ما باشین تا با ۵ ماده غذایی مضر بیشتر آشنا شید.

 

چیپس بلای جون مینای دندون

همین چیپسایی که زیر دندون صدا میدن و دلم مون غنج می زنه واسه تموم کردن بسته اون. البته فقط چیپس نیس. شکلای جور واجور کیکای ساده، شکلاتی، کوکیا و چیزای دیگه ای به جز اینا هم شریک جرم هستن. تموم این مواد غذایی شامل قند هستن و خطر بالقوه ای واسه سلامت دندانا دارن. فرقی نمی کنه که این مواد غذایی از قند طبیعی مانند عسل باشن و یا قندهای تصفیه شده مانند قند سفید جفت و جور شده باشه. تاثیر داغون کننده اونا روی دندانا یکیه. به گفته کارشناسان دندانپزشک، باکتریایی که به طور طبیعی در دهن وجود دارن قند رو به اسید تبدیل می کنن و اینطوری به مینای دندانا آسیب میزنن. این روند رو «دمینرالیزاسیون» می گن. این اسیدهای تولید شده به وسیله باکتریای پلاکای دندون، کلسیم مینای دندون رو حل کرده و از بین می برن. در نتیجه باعث بروز مشکلی به نام پوسیدگی دندون می شن.

چیکار باید کرد؟

آب بخورین. به نظر کارشناسان آب باعث دفع بخشی از اسیدهای موجود در دهن می شه. آب کشیدن دهن بعد از خوردن این مواد غذایی باعث می شه که بقایای اونا دفع شه و بین دندانا یا روی اونا گیر نکنن. اگه می خواین از تمیزی بیشتر اونا مطمئن شید می تونین حدود بیست الی سی دقیقه بعد از مصرف مواد غذایی دندون هاتون رو مسواک بزنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که بزاق ما هم نقش مهمی در سلامت دهن و دندون داره. به خاطر اینکه باعث خنثی شدن اسیدهای دهانی داره.

بهتره در طول روز از ریزه خواری دوری کنین. اندازه مواد غذایی مصرفی خیلی

میوه های خشک که کنه دندانا می شن

آبنباتای کاراملی، شکلات و میوه های خشک هم جزو خوراکیای پر از قند هستن که در داخل دهن و به کمک باکتریای موجود در اون به اسید تبدیل می شن. حالا چسبندگی این مواد غذایی رو به اندازه قند اون اضافه کنین. خطر اینه که دندون به مدت طولانی در نزدیکی بقایای این مواد غذایی قرار میگیره که به اسید تبدیل شدن. نتیجه این می شه که مینای دندون آسیب می بینه و به مرور دندانا از درون می پوسند.

چیکار باید کرد؟

روزانه دو مرتبه(صبح و شب) دندانهایتان رو با دقت و حوصله مسواک بزنین و نخ دندون بکشین. در طول روز بعد از هر بار که غذا یا هله هوله میل می کنین دهن تون رو با آب خالی شستشو بدین. این کار باعث دفع اسیدهای سنتز شده به وسیله باکتریا می شه. بهتره در طول روز از ریزه خواری دوری کنین. اندازه مواد غذایی مصرفی خیلی . پیشنهاد می کنیم مواد غذایی شیرین رو بین غذا خوردن بخورین. چون در این زمان بزاق بیشتری تولید می شه که این مسئله باعث خنثی شدن کارکرد باکتریا می شه.

 

پاستیلای نعنایی خیلی شیرین

با اینکه پاستیلای نعنایی واسه داشتن نفس خوشبو بسیار موثر ان اما مانند آب نباتای شیرین دیگه، قند باقی مونده در دهن می تونه به مرور باعث آسیب رسانی به دندانا شه. از اونجایی که این پاستیلا به مدت زیادی گوشه دهن جا خوش می کنن تا آب یا جویده شن به خاطر همین تماس بیشتری با دندانا دارن و اونا رو ضعیف می کنن. به خاطر اینکه چسبیدن تیکه ای از پاستیلا به دندانا همون و تجمع اسید زیاد در این نقطه همون.

چیکار باید کرد؟

بهتره از آب نباتا و پاستیلای بدون قند استفاده کنین. هر چند این نوع آب نباتا هم شامل قندهای جانشین هستن اما باکتریای دهن اونا رو به اسید تبدیل نمی کنن.

آب میوه های ترش و اسیدی

اگه حواستون نباشه مصرف نوشیدنیا مانند آب مرکبات ترش(پرتقال، لیموترش، گریپ فروت، نارنگی و چیزای دیگه ای به جز اینا) به مرور باعث آسیب دندانا می شن. نوشابه ها هم شامل قند زیادی هستن که در تماس با باکتریای دهن به اسید تبدیل می شه.

چیکار باید کرد؟

بهترین کار اینه که آب میوه ها و نوشابه رو با نی بخورین تا کمترین تماس ممکن رو با دندانا داشته باشن. بعد از مصرف این نوشیدنیا حتما آب بخورین و یا دهن تون رو با آب خالی شستشو بدین. پیشنهاد می کنیم نیم ساعت بعد از مصرف این نوشیدنیا دندانا رو مسواک بزنین. اگه بدون این دست اون دست کردن بعد از خوردن غذا یا مصرف نوشیدنیا مسواک بزنین مینای دندون حساس تر و آسیب پذیرتر می شه.

 

امان از قهوه و لک شدن دندانا

قهوه یکی از نوشیدنیای خوبه که خواص خودشو داره. اما قهوه و هم اینکه چای و اودیه ها و چیزای دیگه ای به جز اینا می تونن باعث لک شدن دندانا شن. ترکیبات این مواد غذایی مخصوصا تانین موجود در چای و چیزای دیگه ای به جز اینا کم کم تاثیر خود رو گذاشته و دندانا رو لک می کنن.

چیکار باید کرد؟

حدود ۲۰ دقیقه بعد از نوشیدن و مصرف این نوشیدنیا دندون هاتون رو مسواک بزنین. می تونین یه لیوان آب بخورین و یا دهن تون رو با آب شستشو بدین تا بقایای اونا از دهن دفع شه.

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *