سلامتی

از چه سنی می توان به کودک شیر پاستوریزه داد؟ | بیماری

: از چه سنی میشه به کودک شیر پاستوریزه داد؟

کارشناسان گوارش کودک فکر می کنن بعد از یه سالگی میشه به کودک روزانه حدود نیم لیتر شیرگاو داد، اما این کار اصولی داره؛ اول باید شیر رو رقیق کنین یعنی یه ‏دوم از این نیم لیتر، آب جوشیده سرد شده باشه. پس از یکی، دو ماه، می ‏توان از دو سوم شیر و یه سوم آب و بعد از یه مدت فقط شیر استفاده کرد. در این مورد با دکتر کلانتری، متخصص کودکان گفت وگو کردیم تا بدونیم از چه وقتی و چیجوری باید از شیرپاستوریزه واسه تغذیه کودک استفاده کرد.

از چه سنی میشه به کودک شیر پاستوریزه داد؟

معمولا کودکان شیرمادرخوار تا وقتی که شیرمادر می خورن، یعنی تا ۲ سالگی، احتیاجی به شیرپاستوریزه ندارن. یعنی در ۶ ماه اول زندگی فقط شیرمادر، ۶ ماه دوم شیرمادر هم اینکه غذای کمکی و از ۱۲ تا ۲۴ ماهگی اول غذای خونواده و بعد شیرمادر واسه اونا کافیه. پس از قطع شیرمادر، میشه کم کم مصرف شیرپاستوریزه رو شروع کرد. البته شیرپاستوریزه در ۶ ماهه دوم زندگی کودک در غذاهایی مانند فرنی، حریره بادام و پوره ها استفاده می شه و یکی از اجزای غذای کودکه ولی به صورت نوشیدنی به کودک داده نمی شه.

کودکانی که از شیرمادر محرومند، باید همراه شیرپاستوریزه از مکملی هم استفاده کنن؟

شیر در سال دوم زندگی (چه شیرمادر باشه، چه شیرگاو) فقط ۳۰ درصد نیاز کودک رو تامین می کنه، پس اگه کودکی فقط شیر بخوره، مطمئنا دچار سوءتغذیه می شه. ضمن اینکه غلظت پروتئینا، انرژی، املاح و ویتامینا در شیرمادر یا شیرپاستوریزه شک نداشته باشین نمی تونن نیازای کودک رو برآورده کنن پس باید به اون غذاهای سفت تر هم داد. غذای سفت، آب کمتر و موادغذایی بیشتری داره. واسه همینه که خوراک کودک در سال دوم زندگی باید ۷۰ درصد غذا و ۳۰ درصد شیر باشه.

واسه بچهایی که علاقه ای به خوردن شیر ندارن، میشه این ۳۰ درصد رو از بقیه فرآورده های لبنی تامین کرد؟

بله، معده کودکان طبقه بندی نشده که بگیم این چاله، چاله شیره و اگه کودکی شیر نخورد، چاله شیرش خالی می مونه. اتفاقا در سال دوم زندگی کودک بهتره بیشتر روی غذای اون تمرکز کنیم چون اندازه املاح، پروتئین و ویتامینای موجود در شیر تامین کننده همه نیازای کودک نیس و معده کودک نباید با شیر پر شه.

چیزی که در شیر واسه ما مهمه و باید حتما به اون توجه کنیم، املاح، به خصوص کلسیم، بعضی چربیای خاص شیرگاو و یه جور پروتئینه که به خصوص کودکانی که از شیرمادر محرومند، دچار کمبود این مواد می شن. غذاها در این موارد منبع خوبی نیستن؛ مثلا ممکنه کودکی آهن لازم بدنش رو از شکلای جور واجور سبزی ها دریافت کنه ولی آهن سبزیا کیفیت و جذب بسیار پایین و در وقتی حتی عوارضی داره در حالی که شیر، کلسیم بسیار مرغوب و مطلوبه.

اگه کودکی شیر نخورد، نگران کمبود کلسیم در اون میشیم. در این مواقع به خونواده ها پیشنهاد می کنیم تلاششون رو واسه شیر خوردن کودک بیشتر کنن مثلا روزی چند بار لیوان شیر رو جلوی چشم کودک بیارن و ببرن تا شیر رو ببینه. حتی والدین و بقیه آدمایی که کودک به اونا علاقه منده، می تونن در حضور کودک شیر بنوشن.

اگه کودک با هر ترفندی حاضر به شیر خوردن نشد چه کنیم؟

در این صورت میشه شیر رو در ترکیب با غذاها به اون داد؛ مثلا میشه در سوپ، فرنی و پوره کودک شیر ریخت و اندازه موردنیاز شیر کودک رو در غذاهایش جبران کرد. حتی میشه فرآورده های دیگه شیر مانند ماست، پنیر، کشک، دوغ و… رو به کودک داد. به هر حال کودک به یکی از این فرآورده ها علاقه نشون میده. ولی اگه کودکی از خوردن غذاهای شامل شیر و لبنیات هم طفره رفت، میشه با بستنیای پاستوریزه این مشکل رو جبران کرد. کودکان معمولا به بستنی علاقه دارن و اونو راحت تر از بقیه ترکیبای لبنی می خورن.

نظرتون در مورد ترکیب شیر با موادی مثل کاکائو، موز، عسل و… چیه؟

معمولا پیشنهاد می شه کودکان در سال دوم زندگی شیر خالص و بدون افزودنی بنوشن چون بعضی از این مواد آلرژی زا هستن و ممکنه مشکلاتی رو واسه کودک بسازن. با این حال اگه مادر خودش این شیره ها رو در خونه جفت و جور کنه، بهتره. مثلا مادر می تونه مقداری موز یا کمی کاکائو رو با شیر مخلوط و کمی اونو مزه دار کنه تا میل کودک به خوردن اون زیاد شه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که زیاد از این مواد واسه مزه دار کردن شیر استفاده نکنین چون هدف ما خوراندن شیر به کودکه نه مثلا کاکائو. بعضی از کودکان با مزه شیر مشکلی ندارن اما رنگ سفید اونو دوست ندارن. این کودکان شیره های بسته بندی رو خیلی راحت می خورن اما شیری که داخل لیوان ریخته شده، نه. در این صورت یا میشه شیره های پاکتی واسه کودک جفت و جور کرد یا با اضافه کردن مقداری میوه یا مقدار بسیار ناچیزی کاکائو به شیر، رنگ سفید شیر رو عوض کرد.

واسه تامین کلسیم، قره قروت رو هم پیشنهاد می کنین؟

قره قورت یکی از منابع سنتی و غنی از کلسیمه. قره قروت باید حتما بهداشتی و سالم باشه و آلودگی نداشته باشه. در این صورت میشه مقدار کمی از اونو در مثلا آش یا سوپ کودک ریخت و به اون داد، اما مصرف زیاد اون با در نظر گرفتن غلظتی که داره، مناسب نیس.

کودک باید چه مقدار یا چند فنجون شیر در سنین جور واجور رشد بخوره تا کلسیم موردنیازش تامین شه؟

در مورد کودکانی که تا ۲ سالگی شیرمادر می خورن، نگرانی در مورد کمبود کلسیم وجود نداره ولی بعد از ۲ سالگی که شیرمادر قطع می شه، پیشنهاد می کنیم هر کودک روزی دست کم نیم لیتر که برابر ۲ لیوانه، شیر بخوره. البته هر کودکی باید ۴ واحد از مواد لبنی استفاده کنه که ۲ واحد اون شیره. ۲ واحد باقیمونده رو باید با ماست، پنیر، دوغ، کشک و بقیه فرآورده های لبنی جبران کرد. اگه اندازه شیر بیشتر از ۲ واحد باشه، احتمال کم خونی به وجود اومده به وسیله فقرآهن بالا میره. بدیش اینه خوردن شیر زیاد بعضی وقتا خونریزیای میکروسکوپی در روده کودکان ایجاد و اونا رو دچار کم خونی می کنه.

این ۴ واحد لبنیات یا ۲ لیوان شیر تا چه سنی مناسبه؟

معمولا تا ۶-۵ سالگی این روند ادامه داره و نیازای کودک رو تا اون زمان پوشش میده.

بعضی وقتا در مسافرت به مناطق دهاتی و… والدین به شیر خالص گاو، گوسفند، بز یا حتی شتر دسترسی دارن. می تونن از این شیره ها هم واسه تغذیه کودکانشون استفاده کنن؟

این موضوع به سن کودک بستگی داره. کودکی که بالای یه سال سن داره و شیرپاستوریزه هم می خوره، می تونه این شیره ها رو هم بخوره و جای نگرانی نیس ولی این کار چند شرط داره؛ مادر باید ۲ لیوان شیر که کودکان باید طی ۲۴ ساعت بخورند، در ظرف تمیزی بریزه و اندازه گیری کنه و اونو بجوشونه. وقتی شیر به مرحله جوش رسید، باید ۵ تا ۱۰ دقیقه در این مرحله بمونه و بجوشه. یعنی به محض اینکه شیر به مرحله جوش رسید، نمیشه اونو برداشت چون شیر شامل میکروبایی مانند میکروب عامل تب مالت است که واسه کودکان خطرناکه و با جوشیدن زیاد از بین میره. پس از اینکه این زمان طی شد، باید شیر رو داخل ظرف اولی که در اون شیر رو اندازه گیری کرده، بریزه.

البته ظرف باید به طور کامل شسته و تمیز شده باشه. شک نداشته باشین اندازه شیرجوشیده از شیر اولی که اندازه گیری شده بوده، کمتره چون مقداری از اون در اثر جوشیدن تبخیر شده. این اندازه کم شده، با آب جوشیده سرد شده پر شه چون غلظت بعضی از املاح مانند کلسیم، فسفر و سدیم در شیر جوشیده طبیعی گاو اونقدر زیاده که کودک رو دچار مشکل می کنه. شیر هر چی غلیظ تر باشه، بهتر نیس بلکه ترکیب شیرگاو، گوسفند، بز یا شتر باید به شیرمادر مثل باشه.

منبع –بیتوته

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *