سلامتی

از چه زمانی میتوان تزریق بوتاکس را شروع کرد! | بیماری

: از چه وقتی میشه تزریق بوتاکس رو شروع کرد!

این به دلیل کاربرد بوتاکس بستگی داره مثلا اگه به خاطر درمان مشکلات (عضلانی – مفصلی) فلج کودکان در کودکان باشه طبیعیه که در سنین پایین استفاده می شه.اما اگه می خواین در موارد زیبایی و رفع چین و چروک از بوتاکس استفاده کنین، محدودیت خاصی وجود نداره، با این وجود بهترین سن تزریق ۵۰-۳۰ ساله.

اگه تزریق بوتاکس قطع شه عضلات صورت دچار افتادگی بیشتر از قبل می شن؟ اصلا، این باور از این جهت شایعه که شما واسه یه مدت تحت تاثیر بوتاکس حرکت کلی ای در محل تزریق ندارین و احساس سنگینی و کشیدگی می کنین،با به آخر رسیدن اثر دارو این احساس از بین میره و شما دوباره می تونین عضلات صورت رو چین بدین.

با برگشت چروکا احساس می کنین که چین و چروک و افتادگی صورت از قبل بیشتر شده .واسه این مشکل راه حل ساده ای هست! با عکسایی که قبل از تزریق گرفته می شه و مقایسه اون با وضعیت فعلی مشخص می شه که چروکا اضافه شدن یا خیر.

به چه دلیل در بعضی افراد بوتاکس بی اثره؟ بی نتیجه بودن تزریق بوتاکس دلیلای مختلفی داره. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین فوت وفن تزریق دارو خیلی با اهمیته. تزریق خیلی سطحی و یا خیلی عمیق اثر دارو رو کم می کنه. هم اینکه اگه مقدار داروی تزریق شده کم باشه یا تزریقات تکراری با فاصله کمتر از یه ماه داشته باشین اثر تزریق خوب معلوم نمی شه.

بعضی از افراد چون قبلا مواد غذایی آلوده به این باکتری رو مصرف کردن، آنتی بادی اون در خونشون ساخته شده. اگه جزء این گروه باشین هیچ وقت از تزریق بوتاکس نتیجه مطلوب و کاملی نخواهید گرفت. داروهایی که تاریخ مصرف اون گذشته باشه هم خنثی هستش.

برگرفته از کتاب کلید بوتاکس انتشارات کلید آموزش

.

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *