سلامتی

از پف زیر چشم بیشتر بدانیم | بیماری

وقتی که جلوی آینه وای میستین، پف زیر چشم هاتون نظر شما رو به خود جلب می کنه، به این فکر کردین که این پفا چه هستن و واسه رفع اونا چه کاری می تونین انجام بدین؟

پف کمی که زیر چشم دیده می شه، می تونه بر اثر دلایل زیر باشه:

۲ – جمع شدن مایعات در زیر چشم

۳ – آب و هوا

۴ – تغییرات هورمونی

۵ – حساسیت؛ مخصوصا اگه پف زیر چشماتون با قرمزی و خارش همراه س.

۶ – مهمتر اون که ممکنه وجود پف در ناحیه چشما از علایم یه مریضی مانند 

مریضی کلیوی  یا تیروئید باشه. پس واسه اطمینان بیشتر بهتره با دکتر مشورت کنین.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین با اون که در بازار کرمای مخصوصی واسه رفع پف چشم هست، اما همه اونا نمی تونن به درد بخور باشن. بلکه بعضی برعکس می تونن با جمع شدن چربی پفا رو بیشتر کرده و یا با ایجاد حساسیت، باعث سوزش و قرمزی پوست اون ناحیه شن

واسه رفع پف زیر چشم چه کاری می تونیم انجام بدیم؟

با اینکه داروهایی به رفع اون اختصاص داده شدن، اما کارایی هم هست که با انجام اونا میشه به طور طبیعی مانع از تشکیل پف در زیر چشما شد.

این کارا عبارت ان از:

۱ – شبا هنگام خواب ، سر خود رو بالاتر از بدن بذارین. به این منظور می تونین بالش بلندی زیر سر بذارین. این کار باعث می شه وقتی که خوابین مایعات در ناحیه زیر چشم انباشته نشن ؛و می تونه کمک زیادی به رفع پف چشم اون دسته از آدمایی کنه که به خاطر جمع شدن مایعات با این پدیده روبرو هستن.

۲ – کمپرس آب سرد هم می تونه مؤثر باشه. واسه این کار یه کیسه آب یخ یا چند قالب یخ رو که داخل پلاستیک گذاشته اید واسه چند دقیقه زیر چشماتون بذارین.

۳ – گذاشتن خیار ورقه شده بر رو و زیر چشم هم نقش لایق توجهی واسه رفع پف چشم داره.

خوبه حواستون باشه با اون که در بازار کرمای مخصوصی واسه رفع پف چشم هست، اما همه اونا نمی تونن به درد بخور باشن. بلکه بعضی برعکس می تونن با جمع شدن چربی پفا رو بیشتر کنن یا با ایجاد حساسیت، باعث سوزش و قرمزی پوست اون ناحیه شن.پس قبل از به کار بردن هر چیزی حتی اگه اونو به قیمت زیادی خریده باشین، خوب دقت کنین و پس از مشورت با یه متخصص مبادرت به مصرف اون کنین.

هموطن سلاممراقب چشمون خود باشین در انتخاب عینک دقت کنین ، چون … به چه دلیل رنگ دو چشم بعضی از افراد با هم فرق داره؟  چشماتون نفس میکشن؟! 

منبع : tebyan.net

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *